Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal medya arkadaşlarla, aile üyeleriyle, iş arkadaşlarıyla ve insanlarla iletişim kurmaktan fazlası olabileceğini hiç düşündünüz mü? Sosyal medya ekstra para kazanmak için harika fırsatlar sunar. Sosyal medya sitelerini kullanarak hayal ettiğinizden daha çok para kazanabilirsiniz.

İşte sizlere sosyal medya platformlarını kendi lehinize nasıl kullanabileceğinizle ilgili ipuçları:

 

 1. Facebook:

  Hadi her şeyin başlangıç noktası olan Facebook ile başlayalım. Facebook’tan para kazanmanın bir sürü yolu vardır, özellikle de yüz milyonlarca Facebook kullanıcısı olduğunu ve bu kullanıcıların Facebook’u düzenli olarak kullandığını hesaba katarsak.

  Blogunuz veya internet siteniz varsa bunun tanıtımını yapabilirsiniz. Ve affiliate pazarlama yapıyorsanız aynı şekilde Facebook üzerinden tanıtım yapabilirsiniz. Affiliate pazarlama hedef sayfanızla ilgili blog yazıları veya açıklamalar yazabiliyorsanız okuyucuyu sitenizi ziyaret etmeye teşvik edebilirsiniz ve bu sayede iyi paralar kazanabilirsiniz.

  Ancak para kazanma potansiyeli burada bitmiyor. Para kazanmanıza yardımcı olacak, Facebook’la işbirliği yapan siteler var. Zazzle vasıtasıyla My Merch Store uygulaması bu sitelerden biri. Zazzle sayesinde ücretsiz olarak herhangi bir ürün tasarlayabiliyorsunuz ve dizayn edebiliyorsunuz. Daha sonra bunu Facebook sayfanızda paylaşarak satış yapabiliyorsunuz. Tasarım geçmişi olan veya başka sanatçılar tarafından yapılan ürünleri satmak isteyen herkes bundan faydalanabiliyor. Ayrıca Cafe Press’i deneyebilir ve online mağazaları aracılığıyla bir şeyler satabilirsiniz.

 2. Twitter

  Online olarak para kazanabileceğiniz bir diğer platform Twitter’dır. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi blogunuz veya internet siteniz varsa tanıtımını yapmak için Twitter’ı kullanabilirsiniz. Blogunuza yeni yazı eklediğinizde,  hoş ve kolaylıkla akılda kalan bir açıklama yazın ve okuyucuların blogunuza girmelerini sağlamak için “TinyURL” linki ekleyin. Bu affiliate pazarlama ile uğraşanlar için de harika bir yöntemdir. Affiliate sitelerine üye olun ve hoşunuza giden bir ürün bulun. Bu ürünle ilgili blog yazıları hazırlayın. En az birkaç tane hedef sayfa oluşturun. Daha sonra Twitter üzerinden tanıtım yapın ve para kazanın.

  Mümkün olduğunca çok para kazanabilmek için Twitter’da takipçilerinizin olması gerekir. Sadece arkadaşlarınızın ve aile üyelerinizin olması yeterli değildir. Twitter araçlarını kullanmanız ve ürünlerinizle ilgilenecek insanlar bulmak için araştırma yapmanız ve kişilerin sizi takip etmesini sağlamanız gerekir.

  Takipçi sayınız büyüdükçe sponsorlu tweetlerden faydalanabilirsiniz. Sponsorlu tweetler sayesinde reklamcılar reklam yapmanız karşılığında size ödeme yaparlar çünkü hedef pazara veya ulaşmak istedikleri kitleye sizin ulaşabildiğinizi bilirler.

 3. Youtube :   Youtube’dan para kazanmaya başlamak sandığınızdan daha kolay olabilir. Youtube ortaklık programı sayesinde Youtube’a yüklediğiniz videolardan izlenme sayılarına göre tahmin edemeyeceğiniz gelirler elde edebilirsiniz.

 4. Instagram :Instagram temeli fotoğraf paylaşımına dayanan bir sosyal ağdır. İlgi çekici fotoğraflar paylaşabilirseniz ya da takipçilerinizi müşterilerinize dönüştürebilirseniz instagramsayesinde para kazanmanın birçok yolu vardır.

 5. LinkedIn 

  LinkedIn’in en iyi özelliği LinkedIn sayfanızda  önceki müşterilerinizin veya meslektaşlarınızın sizinle ve işinizle ilgili tavsiyelerini paylaşabiliyor olmanızdır. LinkedIn topluluk içinde kendi markanızı kurma fırsatı sunar. LinkedIn daha çok işletmelerin diğer işletmelerle temas kurduğu bir platform olduğundan siz de hem fikir olduğunuz insanların pazarlama fikirlerinden faydalanabilirsiniz.

  LinkedIn’in bir diğer avantajı da profesyonellerin bir araya geldiği ve düşüncelerini ve fikirlerini paylaştığı “gruplar” oluşturabilmenizdir. Bir sorunuz varsa veya birinin deneyiminden faydalanmak istiyorsanız bu konulara aşina olan kişilerden oluşan bir grup oluşturabilirsiniz. Size rehberlik ederler ve daha karlı kararlar vermenize yardımcı olurlar.

Para kazanmaya karar verdiğinizde https://jetmedya.net sitemizden bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.